Miminka – Newborn

IMG_6658-EditMiminka fotím do 14. dne věku u mě v ateliéru nebo u Vás doma. Starší miminka vyfotím pouze pokud je nedonošené (tj. narozené dřív než 38tt). Miminka jsou v tomto období hodně spavá a dají se dobře polohovat. Starší děti to nedokážou a zbytečně bychom se trápili.

Prosím maminky, aby se na focení objednaly už v těhotenství, napsaly mi TP a já s Vámi budu počítat. Jakmile se miminko narodí, je nutné mi napsat hned z porodnice (na fb, mail nebo sms), abych měla volný termín.

Focení miminek probíhá nejlépe dopoledne od 9: 30. Miminka dopoledne lépe spinkají a já mám většinou odpoledne další focení venku nebo rodiny s dětmi, které chodí do školky.

Co s sebou a jak se připravit?

Určitě si s sebou vezměte náhradní pleny i látkové, DUDLÍK (i pokud ho nepoužíváte), deku, vlhčené ubrousky. Pro maminku a tatínka spíš jednoduché světlé i tmavé oblečení (stačí tílko), bez obrázků a nápisů. Doporučuji vzít si i náhradní oblečení (občas se stane nehoda).

Před focením je NUTNÉ udržet miminko co nejdéle vzhůru, aby nám na focení usnulo. Přijeďte s hladovým a unaveným miminkem. Po příjezdu miminko svlékneme, nakojíme a uspíme (pokud nekojíte, vezměte si dostatek umělého mléka). Při focení se kojí několikrát.

Miminko se fotí nahé nebo v mých oblečcích. Všechny Vaše oblečky a rekvizity můžete nechat doma. 🙂

Někdy focení trvá i více jak 3 hodiny. Pokud se tatínkovi nebo starším sourozencům na focení moc nechce, uděláme nejdřív společné fotografie a potom můžou jít na procházku po okolí nebo na zmrzku. Není nic horšího než nervózní tatínek co ,,miluje“ focení nebo uplakaný sourozenec.

U focení je důležitý klid a pohoda. Miminka hodně reagují na nervozitu rodičů nebo napětí mezi námi.

Při focení si s miminkem manipuluji sama, polohuji, převlékám atd. Z hlediska bezpečnosti je to velice důležité.

Pokud by se Vám při focení něco nelíbilo (polohy, rekvizity atd.), stačí se ozvat a určitě se domluvíme.

 
Nyní máte možnost si v atelieru vyzkoušet nošení miminka v šátku. Ukážu vám jak na to a šátek můžu půjčit domů na vyzkoušení 🙂

 

Focení miminka u vás doma

2­-4 hodiny focení, 10 ks vyretušovaných fotografií v digitální podobě 2500 kč
Přivezu s sebou vše potřebné (rekvizity, oblečky košíky atd).
Důležité je mít doma světlou místnost (nejlépe bíle vymalováno), teplo a trošku prostoru 🙂

 

Občas se stane, že miminko nechce spinkat. Buďte prosím trpěliví. Někdy se focení trošku protáhne, ale krásné fotky za to stojí.

Čvn 19, 2015 | Posted by | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Miminka – Newborn